Melita Marinč

Sem Melita, študentka 1. letnika drugostopenjskega študija na PeF v Ljubljani, smer poučevanje na razredni stopnji. Za ta študij sem se odločila, ker me delo z otroki zelo veseli, hkrati pa je delo učitelja razrednega pouka zelo dinamično, raznoliko, kar pomeni, da je delovni dan lahko zelo pester, zanimiv in zabaven.
V prostem času zelo rada kaj ustvarjam. Povsem amatersko sem se lotila izdelovanja lesenih sestavljank, rada rišem pa tudi ročno sešijem kaj enostavnega za otročke (blazinice, vrečke za igrače …).

Lesena sestavljanka - metuljček  Lesena sestavljanka - žirafa

Poleg ustvarjanja rada tudi tečem, telovadim, rolam in igram kitaro.    KitaraKitara     “Tek”

Glede na to, da sem zaključila prvo stopnjo študija, lahko rečem, da imam neka znanja razrednega učitelja. To znanje lahko uporabim za svoj prispevek k temu predmetu. Tekom študija, prakse, nastopov sem nekako videla, katerih gradiv je na spletu veliko dostopnih, katerih pa malo manj in bi si jih učitelji morda želeli. Eden od predmetov, kjer bi bila dobrodošla pomoč kateremu od učiteljev, je šport. Niso namreč vsi razredni učitelji v najboljši fizični pripravljenosti, nekateri imajo poškodbe, ki jih ovirajo pri izvajanju določenih elementov, nekateri so že starejši in posledično ne morejo demonstrirati katere od vaj in podobno. Za ta namen sem se odločila (skupaj s kolegico), da ta predmet vzamem kot možnost, da tem učiteljem pa tudi ostalim, prav tako staršem in otrokom, dava neka gradiva, ki bi jim bila v pomoč vsaj pri temi atletike.