Tina Orejaš

Kdo sem in kako lahko prispevam prispevam pri tem predmetu?

Sem Tina Orejaš, diplomirana profesorica matematike in računalništva. Letos sem se vpisala v drugostopenjski študij smer Predmetno poučevanje. Poleg študija se ukvarjam tudi z inštruiranjem, petjem in pa z delom v gostinstvu. V prostem času, ki ga skoraj nimam, najraje zabavam nečakinjo Zojo, igram klavir, ali pa se vozim na motorju.

Pri tem predmetu bom poizkusila uporabiti vse svoje znanje, ki sem ga skozi dodiplomski študij pridobila na fakulteti in v šolah, na katerih sem opravljala prakso. Ker je matematika bolj razširjeno področje, in je v šolah že dlje časa, sva se s kolegico Tejo odločili, da bova poizkusili narediti nekaj na področju računalništva. Neobvezni izbirni predmet računalništvo se je v šolah šele začel uvajati, zato zanj aktivnosti in pripomočki še niso razširjeni tako, kot so za druge predmete. Upam, da bom svoje znanje lahko dobro uporabila in s tem prispevala k predmetu, ter k idejam učiteljev za poučevanje računalništva.

Računalniška učilnica

Vir: Slika