Končni izdelek projektnega dela (Melita in Nastja)

Najin končni izdelek je spletna stran Atletkova pomoč pri atletiki.
Gre za spletno stran, ki je namenjena učiteljem, učencem pa tudi njihovim staršem. Vsebuje nekatere atletske vsebine, ki se obravnavajo pri atletiki ali atletski abecedi, torej v 1. in 2. triletju osnovne šole. Na strani najdete:

• video posnetke izvedbe posameznih elementov, opremljene z avdio in besednimi opisi pravilne izvedbe le-teh,
  • natančnejše zapisane opise pravilne izvedbe elementov,
  • prilagoditve za otroke s posebnimi potrebami za te teme,
  • zavihek s pripravami, ki se bodo sproti dodajale na stran,
  • učni list za učence,
  • spomin z atletskimi elementi,
  • zabavne naloge za vadbo v naravi,
  • urnik za beleženje vadb,
  • nalepke s slikami elementov, za lepljenje v urnik,
  • malce drugačen kviz za ponovitev.

Maskota spletne strani je Atletko, ki se pojavlja tudi pri vsaki izmed vsebin oziroma datotek.

Cilji vsebin spletne strani so, da:

• učiteljem nudijo podporo/pomoč pri demonstraciji in sami obravnavi teh vsebin pri pouku,
  • učenci na zanimiv in zabaven način ponovijo in utrdijo vsebine atletike/atletske abecede, ki so jih izvajali v šoli,
  • se učenci navajajo na to, da se je treba pred vadbo ogreti,
  • spodbudi otroke, da gredo v naravo in se gibljejo zunaj,
  • učenci ozavestijo tudi teorijo, ne le praktično izvedbo,
  • starši svojim otrokom lahko pomagajo pri vadbi doma, tudi če niso razredni učitelji ali športni pedagogi.

Pri projektu sva uporabili Inkscape za oblikovanje Atletka, Ezgif za izdelavo animacije, Microsoft Office Word za oblikovanje besedil in slik posameznega elementa ter pretvorbo dokumentov v PdF, orodje Slikar, Formative za oblikovanje kviza in Movie Maker za urejanje video posnetkov. Spletno stran sva oblikovali v Arnes spletu.
Ponovno sva usvojili oblikovanje z Inkscapom, saj sva v 4 letih že večinoma vse pozabili, ker programa nisva uporabljali. Z Ezgifom sva se srečali prvič in zelo sva zadovoljni, da zdaj znava narediti animacijo. Z oblikovanjem kviza na spletni strani Formative sva spoznali nov način, kako oblikovati kviz za učence, ki je lahko zelo zabaven in zanimiv. Kot učiteljicama se nama zdi to zelo koristno in gotovo bova stran še kdaj uporabili. Prvič sva se preizkusili tudi v oblikovanju spletne strani in Arnes spletom. Zdaj znava oblikovati spletno stran na tem mestu.

Vabljeni k ogledu!