Nastja Kurež :)

Ime in priimek: Nastja Kurež
Študij: Pedagoška fakulteta, smer razredni pouk
Starost: 22 let
Kraj bivanja: Kisovec

Učiteljica

Za ta študij sem se odločila predvsem zato, ker imam rada otroke, med opravljanjem prakse pa sem spoznala, da je to resnično poklic zame. V prostem času rada tečem in hodim v fitnes. Menim, da je vsakdanje gibanje zelo pomembno. Pomembno je tudi, da s tem seznanimo otroke in da jih naučimo, da z gibanjem dosežemo zadovoljstvo in razvijemo pozitivno samopodobo.

Fitnes

Jaz in IKT

IKT je dandanes naš vsakdanji spremljevalec. Tehnološki napredek se je razširil tudi na področje šolstva in kot učiteljica se zavedam, da se znanja na tem področju ne smem braniti, saj je učitelj ta, ki mora učenca naučiti spretnosti in mu podati nove izkušnje. Tehnologija omogoča učiteljem lažje sodelovanje s starši (e-redovalnice), lažje priprave na pouk, iskanje različnih materialov in jih naredi bolj fleksibilne. Učence pa tehnologija motivira in jim da možnost iskanja novih znanj.  Ker je prihodnost mladih prepletena s tehnologijo je naloga učitelja torej, da učencem poda ključne informacije o IKT, njenem delovanju in posledicah. Prav tako je naloga učitelja, da učencu pomaga pri usvajanju znanj in pridobivanju spretnosti v povezavi s tehnološkimi procesi. Če pa želi imeti učitelj takšen vpliv pa mora tudi sam imeti določena znanja s katerimi lahko pomaga učencem. Razumeti mora, da tehnologija napreduje in se nenehno spreminja, zato mora napredovati tudi znanje učitelja. Torej upam, da bom kot bodoča učiteljica razrednega pouka pri tem predmetu pridobila še nekaj znanja in da bom tako lahko prispevala k  razvoju tehnoloških znanj otrok.

Človek, ki skrbi za svoje staro znanje in hkrati nenehno pridobiva novo, lahko postane učitelj drugih.

Konfucij